X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيدعقل و دل - آرشیو 1394/6
rss

اختاپوس های سیاسی

نظر 0

پیشتر لازم است بیان کرد نگارنده به دو نوع سیاست بیش قائل نیست که می توان در آینه قرآن و سنت توحیدی آن را تصویر کرد؛ تفکر سیاسی مبتنی بر تفکر توحیدی و تفکر سیاسی مبتنی بر تفکر الحادی که طبیعتا می توان تفکر الحادی را بسیار متکثر دانست و شاخه های فراوان برای آن ذکر کرد.

واضح است که هر سیستمی مبتنی بر اندیشه ای پایه ای بنیاد می گیرد و بسط، نشت و نمو می کند و نمی توان انتظار داشت سیستم سیاسی-مدیریتی اسلامی داشت که مبتنی بر اصول غیر توحیدی باشد فلذا اگر چنین باشد اصولا این سیستم اسلامی نیست و هر چیزی غیر از اسلام خواهد بود.

قرآن به صراحت به حزب الله و حزب الشیطان، مومنین و کافرین، متقین و مشرکین و دوگانه های مشابه اشاره وافر دارد لاجرم اگر معتقد باشیم قرآن ساری و جاری است و کتابی برای همه دوران ها نباید در دام چنین نظریاتی گرفتار آییم که توهم توطئه ای ما را در بر گرفته و امروز دیگر منافق، کافر و مشرکی را نمی توان نشان داد بلکه لازمه زنده بودن کلام حق اثبات و همیشگی بودن آن است.

     
ادامه مطلب ...

شیعیان دو شهر محاصره شده توسط تکفیری ها، فوعه و کفریا در معرض قتل عام و نسل کشی

نظر 0

فوعه و کفریا دو شهر شیعه نشین در شمال استان ادلب سوریه هستند که چند ماه پیش این استان با عقب نشینی ارتش سوریه سقوط کرد. این دو شهر با تمام مردمش که شیعه دوازده امامی هستن به محاصره چند ده هزار نفر تکفیری و سلفی از گروه های مختلف مثل احرار الشام و النصره افتاده و هر روز در حال تلفات دادن از مردم عادی هستند.

تکفیریون تا الان چندین حمله سراسری برای فتح این دو شهر انجام دادن و قسم خوردن بعد از فتح شهرها هیچ کس رو زنده نزارن.

از دیروز دور جدیدی از حملات رو شروع کردن و بیش از 1400 راکت و خمپاره به این دو شهر زدن که فقط چند ده نفر مردم عادی شهید شدن به علاوه زخمی ها؛ 7 تا انتحاری زدن و با زرهی و پیاده به شهرها حمله کردن؛ در این حمله ها تکفریون اهل ترکستان و کشورهای شمال آسیا حضور فعال دارن که در واقع برترین نیروهای تکفیریون هستند.
چند نقطه در شمال شرقی فوعه سقوط کردن و یکی از خطوط مدافعین شهر شکسته و اگر وضعیت به همین روال پیش بره در آینده احتمال سقوط این دو شهر وجود دارد.       

بی شک با سقوط این دو شهر شاهد نسل کشی وحشتناکی خواهیم بود اما سوال این است چرا صدا و سیمای در سکوت مطلق فرو رفته و در حالی که کوچکترین تحرکات رژیم صهیونیستی را پوشش می دهد از پوشش کوچکترین اخباری در این زمینه خودداری می کند. سازمان ملل هم در کوری مزمن فرو رفته و اصولا کاری به نسل کشی های اینچنینی ندارد. 

آیا فوعه و کفریا کمتر از کوبانی هستند یا کمتر از غزه؟ چطور صدا و سیمای ایران آنی از پوشش اخبار غزه و کوبانی نمی گذشت اما الان در مورد مردم شیعه فوعه و کفریا سکوت مطلق رو رویه قرار داده است؟ وظیفه اسلامی و انسانی ما چیست؟

 

     

تیم مذاکره کننده هسته ای در آینه روانشناسی اجتماعی

نظر 0

مذاکرات هسته ای در دو سال گذشته نکاتی بس جالب و درخور توجه در خود دارد که می توان از منظرهای مختلف به آن نگریست، درباره آن به اندیشه نشست و در آخر دست به قلم برد و نوشت.

اتفاقاتی جالب که پی در پی در دولت فعلی روی داده است مانند خروج پرونده مذاکرات از شورای امنیت ملی و ارجاع به وزارت خارجه که این پیام را برای سیاستمداران داخلی و خارجی دارد که دولت این پرونده را مشکلی فرا جناحی و ملی نمی داند و با بررسی آن در شورای امنیت ملی که در واقع هم افزایی کل قوای نظام است مخالف است بلکه این موضوع را در حیطه و حوزه اختیارات قوه مجریه می داند در واقع دولت از همان ابتدا نگاهی تمامیت خواه در مورد پرونده هسته ای داشته و با مخالفت بررسی پرونده در مجلس شورای اسلامی این موضوع به روشنی خود را بروز می دهد.

پیام استراتژیک این عمل اینکه از نظر حاکمیت ایران این پرونده در سطح استراتژیک بررسی نمی شود و نگاه دولت بررسی و پیگیری قوه ای آن است.

اما در این نوشته کوتاه هدف بیان چند نکته از تیم مذاکره کننده هسته ای در آینه روانشناسی اجتماعی است که خالی از لطف نیست.

     
ادامه مطلب ...