فوعه و کفریا دو شهر شیعه نشین در شمال استان ادلب سوریه هستند که چند ماه پیش این استان با عقب نشینی ارتش سوریه سقوط کرد. این دو شهر با تمام مردمش که شیعه دوازده امامی هستن به محاصره چند ده هزار نفر تکفیری و سلفی از گروه های مختلف مثل احرار الشام و النصره افتاده و هر روز در حال تلفات دادن از مردم عادی هستند.

تکفیریون تا الان چندین حمله سراسری برای فتح این دو شهر انجام دادن و قسم خوردن بعد از فتح شهرها هیچ کس رو زنده نزارن.

از دیروز دور جدیدی از حملات رو شروع کردن و بیش از 1400 راکت و خمپاره به این دو شهر زدن که فقط چند ده نفر مردم عادی شهید شدن به علاوه زخمی ها؛ 7 تا انتحاری زدن و با زرهی و پیاده به شهرها حمله کردن؛ در این حمله ها تکفریون اهل ترکستان و کشورهای شمال آسیا حضور فعال دارن که در واقع برترین نیروهای تکفیریون هستند.
چند نقطه در شمال شرقی فوعه سقوط کردن و یکی از خطوط مدافعین شهر شکسته و اگر وضعیت به همین روال پیش بره در آینده احتمال سقوط این دو شهر وجود دارد.       

بی شک با سقوط این دو شهر شاهد نسل کشی وحشتناکی خواهیم بود اما سوال این است چرا صدا و سیمای در سکوت مطلق فرو رفته و در حالی که کوچکترین تحرکات رژیم صهیونیستی را پوشش می دهد از پوشش کوچکترین اخباری در این زمینه خودداری می کند. سازمان ملل هم در کوری مزمن فرو رفته و اصولا کاری به نسل کشی های اینچنینی ندارد. 

آیا فوعه و کفریا کمتر از کوبانی هستند یا کمتر از غزه؟ چطور صدا و سیمای ایران آنی از پوشش اخبار غزه و کوبانی نمی گذشت اما الان در مورد مردم شیعه فوعه و کفریا سکوت مطلق رو رویه قرار داده است؟ وظیفه اسلامی و انسانی ما چیست؟